Opava zdravé město
Opava

Úprava místní komunikace za Vojenským splavem

Předkladatel: Lubomír Christ
Rozpočet: 300.000,00 Kč
Lokalizace: místní komunikace za Vojenským splavem

Po mnoho let slouží komunikace za vojenským splavem v Opavě – Kateřinkách jako přístupová cesta k zahrádkářským osadám anebo vodákům k tréninkovému kanálu. Chceme úpravu příjezdové cesty a části parkoviště ve vlastnictví města položením nového asfaltového nebo obdobného povrchu.

Úprava povrchu cesty, která je mnoho let v zanedbaném stavu. Silnice je poseta výmoly a v zimě nebezpečnými bahnitými loužemi. S příchodem léta je jakýkoliv pojezd automobilem anebo i pouhým bicyklem spojen s vířením obrovského množství prachu. V naší oblíbené hospůdce je pak sezení venku utrpením. Nebyl by úžasný nápad, udělat z této oblíbené zastávky cyklistů „ Slezské magistrály“ úpravou příjezdové cesty a parkoviště kultivované místo? Tuto plochu je potřeba seškrábnout navést a uválcovat asfaltovou živici, odhadem jde o plochu 800 – 1000 m2. V současné době slouží jako jediná příjezdová cesta k 365 zahradám v této kolonii.

Výstup nápadu bude sloužit několika cílových skupinám: zahrádkáři, vodáci, jednotky integrovaného záchranného systému, které toto místo využívají k pravidelným výcvikům u vodního kanálu.

 

Back to Top