Opava zdravé město
Opava

i-Mobilita

i-Mobilita
jezdíme i-chytře

O 21. století se hovoří jako o době informační, mobilní, plastové, ale také chytré a plné technologií, které radikálně mění náš život. Elektřina, vodík, plyn a mnohé další alternativní pohony změní způsob naší dopravy. Co vše nás v blízké budoucnosti čeká, Vám představíme na veletrhu i-Mobilita plné chytrých aut, vychytávek a novinek nejen z oblasti dopravy.

Na co se můžete těšit? Auta na plyn, bikesharing, elektro-kola, elektro-koloběžky, elektromobily, hry, letadla, lodě, nabíjecí stanice, virtuální realita, chill out zóna Leo Expressu, elektrokáry a elektrokola E-MOTION Parku Ostrava, otočný trenažér BESIP Teamu, dopravní novinky Dopravního podniku města Ostrava a mnoho dalšího.

Záštitu nad veletrhem převzalo statutární město Ostrava, Úřad vlády ČR a Ministerstvo životního prostředí. Mezi další významné partnery veletrhu řadíme Dopravní podnik města Ostrava, BESIP, oddělení Ministerstva dopravy ČR, společnost Leo Express, Asociace pro elektromobilitu ČR a E-MOTION Park Ostrava.

V návaznosti na realizaci příhraničního projektu „RESOLVE Sustainable mobility and the transition to a low-carbon retailing economy“ zde budou také prezentovány výstupy akčního plánu statutárních měst Ostravy a Opavy ve spolupráci s krajským úřadem Moravskoslezského kraje. Výstupy projektu budou krátce prezentovány také na konferenci i-Mobilita, která proběhne v pátek 15.3. v dopoledních hodinách v konferenční místnosti Pavilonu A.

Součástí programu veletrhu bude konference i-Mobilita, na níž se budeme věnovat novinkám a trendům v inteligentní dopravě, chytrému integrovanému cestování, které podporuje koncepci tzv. Smart Cities aplikované vyspělými městy po celé Evropě, strategiím Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostrava již aplikovanými v regionu, hodnocením těchto strategií a výhledem na období po roce 2020.


KDE: Černá louka, Pavilon A
KDY: 14.3. – 16.3. 2019
čtvrtek: 10:00 – 17:00
pátek: 10:00 – 17:00
sobota: 10:00 – 16:00

ZA KOLIK:
👉 100 Kč dospělí
👉 50 Kč děti, studenti, důchodci, držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů (doprovod ZTP/P zdarma)
👉 Na akci platí VIP karta pro rok 2019.


Back to Top