Opava zdravé město
Opava

Blázníš, nebo co?

Má-li někdo psychické potíže, je hned svým okolím pokládán za blázna. Toto stigma mají pomoci odstranit osvětové akce týkající se duševního zdraví pořádané napříč republikou. Zdravé město Opava se jednou takovou inspirovalo.

Každý z nás měl někdy pocit, že se zblázní, má depresi. Často máme tendenci tyto stavy zlehčovat, a to i když se jedná o stav opakovaný a sílící. Svěřit se umíme pouze anonymně například v online diskuzích, navštívit psychiatra se bojíme, přátelé by nás nemuseli pochopit. Máme strach, že nás společnost odsoudí a označí nás za blázny.

Myslíte si, že blázníte i vy? Že vám hrabe? Nebo si naopak myslíte, že jste vždy nad věcí a free? Přijďte se o to s námi podělit na Horní náměstí ve středu 11. 9. od 10 do 16 hodin. Dáme vám možnost vypsat se ze svých pocitů, připravíme vám pro vaše vzkazy přímo před kouli „bílou nepopsanou zeď“.

Průvodcem akcí bude psycholog nebo peer pracovník spolupracující s Psychiatrickou nemocnicí Opava a Národním ústavem duševního zdraví.

Těšit se můžete na doprovodný program, a to bazar poskytovatelů sociálních služeb, kteří se zaměřují na cílovou skupinu duševně nemocných, prodejní jarmark výrobků uživatelů sociálních služeb, kavárnu,  hudební vystoupení ANIMA BANDu nebo taneční vystoupení klientů a pracovnic z DOZP Jakartovic Deštné.

Akce je finančně podpořena z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

V případě nepřízně počasí bude akce zrušena. Pro více podrobností sledujte webové stránky www.zdravemestoopava.cz a facebookový profil města Opava.

Na tuto akci volně navazují další aktivity zaměřené na téma duševního zdraví, a to Kulturní minifestival v areálu Psychiatrické nemocnice v Opavě pořádaný u příležitosti oslav 130 let jejího fungování „Pod platanem fest“ (12. 9.), konference „Duše a zdraví“ pořádaná agendou komunitního plánování a sociálních služeb (25. 9. KD Na Rybníčku).

Blázníš, nebo co? Plakát


Back to Top