Opava zdravé město
Opava

Konference v Opavě na téma Duše a zdraví

25. září 2019 se v Kulturním domě Na Rybníčku od 8.30 do 15.30 hodin uskuteční konference na téma Duše a zdraví. Účast v programu potvrdila řada přednášejících, kteří se s osobami s duševním onemocněním setkávají v rámci své praxe – PhDr. Ivana Strossová, specialista opavského Centra duševního zdraví, které je prvním centrem v Moravskoslezském kraji, peer konzultant Psychiatrické nemocnice v Opavě Mgr. Martin Okáč, ředitel organizace Zahrada 2000, z.s a další. Účastní se také uživatelé služeb, kteří se s duševním onemocněním potýkají a chtějí předat své zkušenosti s nemocí. Odpolední program doplní interaktivní workshopy na téma chráněné bydlení, podpora samostatného bydlení a domovy pro osoby se zdravotním postižením a závěr konference odlehčí přednáška opavské psychiatričky MUDr. Kateřiny Černekové, která účastníkům předá cenné rady a tipy jak pečovat o své duševní zdraví, zjednodušeně řečeno – jak se v dnešní hektické době nezbláznit.

Akci, která je určena opavským poskytovatelům sociálních služeb pracujícím s cílovou skupinou osoby s duševním onemocněním, jejich klientům a také odborné i laické veřejnosti, pořádá agenda komunitního plánování sociálních služeb odboru sociálních věcí Magistrátu města Opavy, ve spolupráci s agendou Zdravého města. Financována je z rozpočtu statutárního města Opavy a rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci projektu „Opava – osvětové kampaně 2019“.

Bližší informace budou zájemcům poskytnuty na webových stránkách města a dále přímo u koordinátorky komunitního plánování, Moniky Čermínové na tel. 553 756 617, 604 229 359.

https://www.msk.cz/cz/verejna_sprava/podpora-dobrovolnych-aktivit-v-oblasti-udrzitelneho-rozvoje-a-mistni-agendy-21-125187/


Back to Top