Opava zdravé město
Opava

Senior bez nehod

Zdravé město Opava Vás zve na edukativní přednášku „Senior bez nehod“, která se uskuteční v úterý 29. ledna od 16 hodin v Sálu purkmistrů Obecního domu. Součástí přednášky budou naučná videa a herecké scénky, které budou zábavnou formou ilustrovat reálné situace s dopravní tématikou. Publikum bude moci zároveň prostřednictvím hlasovacího zařízení interaktivně rozhodovat o vývoji děje. V divadelních scénkách se můžete těšit na herečku Jaroslavu Obermaierovou a herce a zpěváka Jiřího Štědroně.

Po celé České republice se uskuteční 300 těchto edukativních přednášek, jejichž cílem je upozornit na to, že život v pozdějším věku nemusí být plný omezení.

Přednáška je určena nejen řidičům automobilů, ale také seniorům spolujezdcům, chodcům, cyklistům, cestujícím prostředky hromadné dopravy. Podrobněji bude hovořeno například  o statistikách dopravních nehod a jejich příčinách, o specifikách chování starších řidičů v silničním provozu, o zdravotních prohlídkách šoférů, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče, o vybavení moderních automobilů a jak je správně využívat, i o změnách v pravidlech silničního provozu. Řeč bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, jak je to s předností chodců na přechodech, ale také o bezpečné a zdravé cyklistice. Dojde i na to, jak správně cestovat autobusy či tramvajemi.

Plakát Senior bez nehod


Back to Top