Opava zdravé město
Opava

Senior bez nehod

V úterý 29. ledna se od 16 hodin uskutečnila v Sálu purkmistrů Obecního domu edukativní přednáška na téma „Senior bez nehod“.

Součástí přednášky byla naučná videa a herecké scénky, které zábavnou formou ilustrovaly reálné situace s dopravní tématikou. V divadelních scénkách se představili herci ostravského divadla.

Původně avizovaná dvojice herců Jaroslava Obermaierová a Jiří Štědroň se ze zdravotních důvodů nemohla zúčastnit.

Po celé České republice se uskuteční 300 těchto edukativních přednášek, jejichž cílem je upozornit na to, že život v pozdějším věku nemusí být plný omezení.

Přednáška je určena nejen řidičům automobilů, ale také seniorům spolujezdcům, chodcům, cyklistům, cestujícím prostředky hromadné dopravy. Podrobněji bude hovořeno například  o statistikách dopravních nehod a jejich příčinách, o specifikách chování starších řidičů v silničním provozu, o zdravotních prohlídkách šoférů, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče, o vybavení moderních automobilů a jak je správně využívat, i o změnách v pravidlech silničního provozu. Řeč bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, jak je to s předností chodců na přechodech, ale také o bezpečné a zdravé cyklistice. Dojde i na to, jak správně cestovat autobusy či tramvajemi.

Plakát Senior bez nehod


Back to Top