Opava zdravé město
Opava

Novinky

Seminář poradí, jak získat dotace na dům

6.11.2018

Zateplení domu svépomocí, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody – i na to můžete získat dotaci!

číst dále

Autismus – zkušenosti poskytovatelů služeb a pečujících osob v praxi

12.10.2018

Dne 10. října 2018 se v Kulturním domě Na Rybníčku od 9 do 15 hodin uskutečnila odborná konference s názvem AUTISMUS – zkušenosti poskytovatelů služeb a pečujících osob v praxi.

číst dále

Opava se připojí k oslavám Dne stromů

11.10.2018

Opava se i v letošním roce připojuje k mezinárodním oslavám Dne stromů.

číst dále

Prevence rakoviny prsu

3.10.2018

Měsíc říjen je celosvětově zasvěcen boji proti rakovině prsu, která je hned po rakovině kůže nejčastěji diagnostikovaným nádorovým onemocněním.

číst dále

Hliník mohou sbírat nejen děti školou povinné

Také letos se mohou školy, které jsou na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Opava, zapojit do soutěže ve sběru hliníku.

číst dále

Opavané darovali 374 kol pro Afriku

18.9.2018

Opavané ukázali, že mají dobré srdce. Během několika málo hodin darovali do projektu Kola pro Afriku celkem 374 kol.

číst dále

Senioři v silniční dopravě

V pondělí 17. září uspořádalo Zdravé město Opava ve spolupráci s Dopravním inspektorátem PČR v Opavě veřejnou besedu na téma bezpečnosti seniorů v silniční dopravě – z hlediska řidiče, chodce i jako spolujezdce.

číst dále

Evropský týden mobility přiblíží druhy přepravy

10.9.2018

Opava se i letos zapojí k mezinárodní akci Evropský týden mobility, která se bude konat od 15. do 22. září. Ústředním tématem letošního ročníku se stala multimodalita a heslo Kombinuj a jeď! Cílem je podpořit používání a kombinování různých druhů dopravy pro přepravu jak cestujících, tak i zboží.

číst dále

Územní studie krajiny správního obvodu ORP Opava

Statutární město Opava intenzivně pracuje na jednotlivých etapách projektu registrační číslo CZ.06.3.72/0.0/0.0/15_012/0003130 „Územní studie krajiny správního obvodu ORP Opava“.

číst dále

Konzultační den API, CzechInvest, CzechTrade a TAČR

27.8.2018

Regionální kancelář Agentury pro podnikání a inovaci, agentury CzechInvest, CzechTrade a Technologické agentury ČR pořádají společně s Hospodářskou komorou v Opavě konzultační de, jehož cílem jsou individuální konzultace podnikatelských záměrů v rámci podpory pro začínající a stávající podnikatele. Návštěvník získá také informace o možnostech podpory z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, o podpoře exportu či vědy a výzkumu.

číst dále

Back to Top