Opava zdravé město
Opava

Novinky

Výsledky ankety k Fóru Zdravého města 2018

2.8.2018

Zřízení centra denních služeb a stacionáře pro zdravotně postižené získalo v anketě vyhlášené po červnovém Fóru Zdravého města nejvíce hlasů, a to 251 z 1352 odevzdaných.

číst dále

Na kole jen s přilbou! Připomenou strážníci v Městských sadech

31.7.2018

Strážníci Městské policie Opava plánují v polovině prázdnin cyklistům připomenout, jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu.

číst dále

Školy a školky se o prázdninách budou opravovat

27.6.2018

Zatímco některá školská zařízená během letních prázdnin tradičně osiří, v mnohých bude naopak panovat čilý ruch.

číst dále

Testování zraku

26.6.2018

V rámci červnové preventivní akce Mezinárodního sdružení optiků a optometristů a Zdravého města Opava si mohli Opavané nechat otestovat svůj zrak. 

číst dále

Ošetřovatelské dny prevence

21.6.2018

Ošetřovatelské dny prevence jsou již tradiční událostí, kterou pro veřejnost připravuje Ústav ošetřovatelství a Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě. Letošní ročník se uskutečnil v posledním červnovém týdnu, a to 27. a 28. června 2018 a při jeho organizaci se zapojilo také Zdravé město Opava.

číst dále

Prostor za Slezankou projde úpravami

20.6.2018

Ve vnitrobloku za Slezankou se v uplynulých dnech začalo s terénními úpravami.

číst dále

Ve Slezance by mohlo vzniknout Centrum polytechnického vzdělávání

11.6.2018

Město v únoru oslovilo tři architektonické kanceláře, které měli v koncepční studii variantně rozpracovat, pro jaké účely by mohla sloužit budova bývalého obchodního centra Slezanka na Horním náměstí.

číst dále

Spor brání dodání nádob na bioodpad

Město stále nezná termín rozvozu nádob na biologický odpad, o které si obyvatelé Opavy i městských částí v uplynulých měsících zažádali.

číst dále

Opava se zapojila do soutěže, která cílí na třídění elektrospotřebičů

8.6.2018

Pro statutární města celé republiky byla společností Elektrowin vyhlášena soutěž s názvem Hejbni s elektrem pro lepší život. Až do konce března 2019 bude tak i město Opava cílit na vytřídění co největšího množství elektrospotřebičů a k vítězství tak můžete přispět i vy.

číst dále

Opava chce být připravena na budoucí vývoj klimatu

5.6.2018

Projevy změn klimatu zažíváme v posledních letech v Česku na vlastní kůži. Byli jsme svědky rozsáhlých povodní, zažíváme nárůst teplot a delší období horka, v roce 2015 postihlo Českou republiku rekordní sucho. Nejedná se o výjimečné stavy – odborníci předpokládají, že se tato rizika budou stupňovat.

číst dále

Back to Top