Opava zdravé město
Opava

Novinky

Přijel k nám cirkus

11.6.2019

Psychiatrická nemocnice v Opavě zve u příležitosti 130 let od založení PN Opava na týdenní setkání s CIRKUSEM PACIENTO, které bude probíhat v týdnu od 17. do 20. června 2019.

Všechny aktivity se uskuteční v parku PN Opava, více informací v plakátu Přijel k nám cirkus_plakát

Chytrá myšlenka MSK

4.6.2019

Chytrá myšlenka je jedinečný program na podporu inovací a podnikání v Moravskoslezském kraji. Akcelerační program pomáhá lidem s nápady růst a rozvíjet projekty, které mohou ovlivnit i naši budoucnost.

číst dále

Přijďte si užít férový piknik a zapojte se do soutěže o nejlepší buchtu

19.4.2019

V sobotu 11. května od 9,30 hodin si můžete v parku na náměstí Osvoboditelů (pod Dolním náměstím) vychutnat oblíbený pohodový piknik v trávě, který se zde bude konat již po osmé. Jedná se o takzvanou Férovou snídani, pořádanou u příležitosti Světového dne pro fair trade.

číst dále

Opava již po deváté oslaví Den Země

Den Země, který si připomínáme kaž­doročně 22. dubna, má svůj základ v oslavách jarní rovnodennosti.

číst dále

Světelné znečištění v Opavě a okolí

Přednáška s procházkou se zaměřila na světelný smog.

číst dále

Emisaři Slezského gymnázia reprezentovali město v Bruselu

9.4.2019

Projekt EMISE je seskupení studentů Slezského gymnázia pracujících nejen na zlepšení stavu ovzduší v MSK. Jistě jeho členy dobře znáte z akcí, které se ve městě Opava a jeho okolí konají.

číst dále

Sdílení kol v Opavě

8.4.2019

Opava se zapojí do systému sdílených kol. Ten už funguje v několika českých městech a postupně získává na oblibě. Radnice teď vyhlásila soutěž na provozovatele. Pokud vše dobře dopadne, kola by se v Opavě mohla půjčovat už od letošního června.

číst dále

II. jednání Komise ZM a MA21 v roce 2019

27.3.2019

Přijměte pozvání na druhé jednání Komise Zdravého města a místní Agendy 21 v roce 2019.

číst dále

Chcete nový kotel? Můžete dostat dotaci i bezúročnou půjčku.

Uvažujete o změně topení? Chcete vyměnit starý kotel na pevná paliva za nový ekologický? V průběhu jara bude vyhlášena krajem další vlna kotlíkových dotací.

číst dále

Občané podali rekordní počet Nápadů pro Opavu

13.3.2019

Třetí ročník Nápadů pro Opavu, participativního rozpočtu, prostřednictvím kterého mohou lidé veřejně soutěžit se svými projekty, a město pak ty vítězné realizuje, rozhodně bude rekordní. A to nejen díky částce 1,2 milionů korun, kterou vedení radnice pro letošek vyčlenilo.

číst dále
Back to Top