Opava zdravé město
Opava

Novinky

Život bez odpadu?

29.10.2019

Přiblížit se k ideálu zero waste (tedy k opětovnému využívání zdrojů bez produkce odpadu) je snadnější, než si možná myslíte. Inspirovat se můžete na besedě o bezobalovém nakupování, která se uskuteční v úterý 12. listopadu od 18 hodin v čajovně Harmonie na Krnovské ulici.

číst dále

Zelená střecha ochladí víceúčelovou halu

25.10.2019

Na konci listopadu se začne pracovat na výstavbě první velké zelené střechy v majetku města Opavy.

číst dále

Potraviny z magistrátu pomohou potřebným

16.10.2019

Také letos se zaměstnanci opavského magistrátu připojili k akci pořádané Potravinovou bankou v Ostravě a pod hlavičkou agendy Zdravého města zorganizovali potravinovou sbírku. Přímo v prostorách úřadu na opavské Hlásce i na Krnovské ulici tak vznikla sběrná místa, kde se postupně shromáždily desítky kilogramů těstovin, rýže, konzerv, sladkostí, luštěnin, olejů, čajů, sirupů a mnoho dalšího.

číst dále

Den stromů zahájí komentované prohlídky arboreta

2.10.2019

Den zelených gigantů, bez kterých by naše planeta nemohla existovat. V měsíci říjnu stromy slaví svůj svátek a oslavy letos nevynechává ani město Opava.

číst dále

Přicházíme v míru

27.9.2019

Ve spolupráci Zdravého města Opava a organizace Adventor proběhlo setkání se světem autismu a autistů v rámci pořadu „Přicházíme v míru“.

číst dále

Přijďte nám říct do Slezanky, co změníme v Opavě

Co by se mělo v Opavě změnit? Co opravit či vylepšit? Přijďte nám to říct na letošní Fórum Zdravého města, které se uskuteční ve středu 9. října od 16 hodin na novém místě Slezance.

číst dále

Zapojte se do týdne mobility

4.9.2019

Evropský týden mobility inspiruje každý rok radnice i obyvatele českých měst a obcí, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Letošní ročník chce do popředí zájmu vytáhnout zdánlivě nejobyčejnější druhy dopravy, a sice pěší chůzi a jízdu na kole. Do kampaně se zapojí i město Opava, a to hned několika aktivitami.

číst dále

Blázníš, nebo co?

Má-li někdo psychické potíže, je hned svým okolím pokládán za blázna. Toto stigma mají pomoci odstranit osvětové akce týkající se duševního zdraví pořádané napříč republikou. Zdravé město Opava se jednou takovou inspirovalo.

číst dále

Konference v Opavě na téma Duše a zdraví

25. září 2019 se v Kulturním domě Na Rybníčku od 8.30 do 15.30 hodin uskuteční konference na téma Duše a zdraví.

číst dále

Nový systém dotací zájemcům vysvětlí semináře

15.8.2019

Město připravilo pro zájemce o dotace semináře. Uskuteční se v průběhu září a účastníkům na nich odborní pracovníci Magistrátu města Opavy vysvětlí nový systém a odpoví jejich dotazy.

číst dále

Back to Top