Opava zdravé město
Opava

Novinky

Ošetřovatelské dny prevence

21.6.2018

Ošetřovatelské dny prevence jsou již tradiční událostí, kterou pro veřejnost připravuje Ústav ošetřovatelství a Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě. Letošní ročník se opět uskuteční v posledním červnovém týdnu, a to 27. a 28. června 2018.

číst dále

Prostor za Slezankou projde úpravami

20.6.2018

Ve vnitrobloku za Slezankou se v uplynulých dnech začalo s terénními úpravami.

číst dále

Hlasování o problémech města spuštěno!

15.6.2018

Váš hlas může ovlivnit, co se ve městě změní

číst dále

Ve Slezance by mohlo vzniknout Centrum polytechnického vzdělávání

11.6.2018

Město v únoru oslovilo tři architektonické kanceláře, které měli v koncepční studii variantně rozpracovat, pro jaké účely by mohla sloužit budova bývalého obchodního centra Slezanka na Horním náměstí.

číst dále

Spor brání dodání nádob na bioodpad

Město stále nezná termín rozvozu nádob na biologický odpad, o které si obyvatelé Opavy i městských částí v uplynulých měsících zažádali.

číst dále

Opava se zapojila do soutěže, která cílí na třídění elektrospotřebičů

8.6.2018

Pro statutární města celé republiky byla společností Elektrowin vyhlášena soutěž s názvem Hejbni s elektrem pro lepší život. Až do konce března 2019 bude tak i město Opava cílit na vytřídění co největšího množství elektrospotřebičů a k vítězství tak můžete přispět i vy.

číst dále

Opava chce být připravena na budoucí vývoj klimatu

5.6.2018

Projevy změn klimatu zažíváme v posledních letech v Česku na vlastní kůži. Byli jsme svědky rozsáhlých povodní, zažíváme nárůst teplot a delší období horka, v roce 2015 postihlo Českou republiku rekordní sucho. Nejedná se o výjimečné stavy – odborníci předpokládají, že se tato rizika budou stupňovat.

číst dále

Dotazníkové šetření v rámci projektu RESOLVE na téma Udržitelná mobilita a nakupování

1.6.2018

Ve spolupráci Moravskoslezského kraje, statutárních měst Ostravy a Opavy a odborné organizace CI2, o. p. s., bude do 10. června 2018 probíhat v obou statutárních městech tazatelský průzkum. Průzkum se týká dopravy a využívání služeb a obchodů v centrech měst a je prováděn na ulicích v historickém centru obou měst a v přilehlých obchodních centrech. Průzkum provádějí proškolení studenti, kteří se na začátku rozhovoru prokáží tazatelským průkazem.

číst dále

Mapové aplikace pro podporu podnikání

31.5.2018

Ve spolupráci statutárního města Opava a Hospodářské Komory v Opavě byly v rámci společné podpory podnikání vytvořeny a koncem měsíce května spuštěny veřejně dostupné mapové aplikace Plochy pro podnikání  a  Prostory pro podnikání.

číst dále

Celostátní výzkum dopravního chování Česko v pohybu také v Opavě!

Město Opava bylo vybráno do celostátního výzkumu Česko v pohybu.

číst dále

Back to Top